XII Niedziela zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. 
 2. Do przyszłego czwartku włącznie po Mszach św. wieczornych o godzinie 18.00, w niedzielę po Mszy o godzinie 9.30. nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału nabożeństwie i procesji. Na zakończenie Oktawy kapłan święci przyniesione przez wiernych wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych,  symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.
 3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o naszych ojcach.
 5. W czwartek, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca
 6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą z tej okazji w czwartek na godzinę 18.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. . 
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji.  Dziękuję wspólnotom ze Szpęgawa, Lubiszewa, Stanisława, Różom Różańcowym. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek  sypiących kwiatki, ich rodziców i dziewczyn, które pomagały w przygotowaniach. Dziękujemy dzieciom I komunijnym i ich rodzicom. Szczególne podziękowanie dla rodziny Bubka i współpracownikom za wykoszenie traw i przycięcie żywopłotów. 
 9. Chłopców chcących służyć przy ołtarzu proszę o kontakt. Szczególnie zwracam się do chłopców, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św. 
 10. 10.Organizujemy wyjazd wakacyjny dla scholi parafialnej i ministrantów. Osoby, które się zapisały, zapraszam na spotkanie w poniedziałek po procesji eucharystycznej  (około godziny 19.00)
 11. 11.Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się 19 czerwca o godzinie 14.00. Spotykamy się na placu Hallera o godzinie 14.00. Następnie pójdziemy ulicami Tczewa z radosnym śpiewem do Kościoła NMP Matki Kościoła. Marsz zakończy się koncertem uwielbienia w Kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 15.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.
 12. 12.Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza nauczycieli i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach, które odbędą się w Pelplinie w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2022 r., w budynku Collegium Marianum. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie
 13. Serdecznie zapraszamy, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia, do udziału w 31 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Tczewską. 
 14. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy na spotkanie we wtorek, 21 czerwca o godz. 19.00 w kościele dolnym, parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie.