XXI Niedziela zwykła

1. Witamy w naszej  wspólnocie parafialnej ks. Marcina Wojtasiaka, który po ukończonych studiach specjalistycznych z zakresu liturgiki, został przez ks. biskupa Ryszarda Kasynę mianowany wikariuszem w naszej parafii.  ks. Biskup powierzył ks. Marcinowi również obowiązki wykładowcy liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz powierzył opiekę nad nadzwyczajnymi szafarzami komunii św. w  w naszej diecezji.
  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji mieszkańców Powiatu Tczewskiego oraz Samorządu Powiatu Tczewskiego. Msza św. o godzinie 15.00.
  5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

- sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.W tym tygodniu patronują nam: