XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś obchodzimy w naszym sanktuarium odpust Matki Bożej Pocieszenia. w tym roku przypada XXV rocznica koronacji figury Matki Bożej Pocieszenia, która przygotowywał ks. Roman Misiak. Msze św. o godzinie 7.30, 9.00 i 12.00 suma odpustowa od przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny.  Po południu o godzinie 16.00 nieszpory, następnie koncert organowy.
 2. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. 
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej.
 4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, ministranci. Serdecznie zapraszamy!  
 5. Serdecznie dziękujemy o. Tadeuszowi Pytce za przeprowadzenie rekolekcji przed odpust Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję za wspólna modlitwę wspólnocie parafialnej
 6. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie odpustu. Dziękuje za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów i słodyczy, dziękuję za przygotowanie Placu Maryjnego i kościoła parafialnego do uroczystości, dziękuję młodzieży, która prowadziła rekolekcje, dziękuję za oprawę liturgiczną i muzyczną, za przygotowanie wystawy z racji XXV lecia koronacji. Wszystkim zaangażowanym Bóg zapłać. 
 7. Dziękuję za obecność i transmisję Mszy św. diecezjalnemu Radiu Głos, oraz telewizji Tetka z Tczewa.  
 8. Dziękuję strażakom za pilnowanie porządku, samorządowi Gminy Tczew oraz Miastu Tczew (szczególnie  Zakładowi Usług Komunalnych)  za okazana pomoc. 
 9. Dzisiaj dziękujemy Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia za   przeprowadzony remont dachu, wierzy i okien kościoła parafialnego. Polecamy Panu Bogu wszystkich Darczyńców, Samorząd Województwa Pomorskiego, wykonawców prac remontowych.
 10. 4 września, w tczewskiej Farze, nastąpi inauguracja II edycji Sambor Festival Tczew. W ramach festiwalu odbędą się 4 koncerty, po jednym na każdą niedzielę września. Każdy z nich rozpocznie się o godzinie 19:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszy AKCJA RENOWACJA – SZCZYTNY CEL MAMY, RATUJEMY FARNE ORGANY. A oprócz niej, w tym roku festiwal wspiera również walczącą Ukrainę. Szczegóły wydarzenia na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Krzysztofa Rutkowskiego. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.