XXVIII Niedziela zwykła

 1. W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. 
 2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. 
 3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. 
 4. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana we wtorek 11 października o 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.
 5. Zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w sobotę 15 października o godz. 15.00 w kościele dolnym Parafii Matki Kościoła.
 6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30, w soboty 8.30 a w niedzielę o 9.00. 
 7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. 
 8. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na remont mieszkania naszej parafianki ze Śliwin. Zbiórkę przeprowadzą mieszkańcy Śliwin. 
 9. Po wakacjach schola parafialna wznawia próby. Zapraszam w piątek na godzinę 18.00 do plebani. 
 10. Dziękuje Darczyńcom, którzy wspierają remont domu parafialnego. Dzięki temu możemy kontynuować prace. Szczególnie dziękuję Darczyńcom, pragnącym zachować anonimowość, za opłacenie pokrycia dachu organistówki i jego ocieplenia. 
 11. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do wiecznej ojczyzny: Gertruda Retkowska oraz Zbigniew Grenc, polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

- sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.