XXXI Niedziela zwykła

  1. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. 
  2. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej świątyni o godz. 18.00.  W Rokitkach Msza św. w intencji ojczyzny o godzinie 14.00 w Katolickim Centrum Edukacji, ul. Czereśniowa 1, następnie przemarsz pod obelisk. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. 
  3. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w bieżącym roku przypada 13 listopada i poświęcony będzie sytuacji w Ukrainie. Po Mszy św. zbiórka ofiar. 
  4. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. 
  5. Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada br.
  6. Planujemy zorganizowanie koncertu kolęd w dniu 6 stycznia 2022 r. Chętnych do włączenia się w tę inicjatywę zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek na godzinie 18.00 do plebanii. 
  7. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży na dekanalne Światowe Dni Młodzieży. W naszym dekanacie odbędą się w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie 19 listopada o godzinie 18.00. Na spotkanie zaproszona jest młodzież z pierwszego lub drugiego roku formacji do bierzmowania
  8. Zapraszamy małżonków na szkolenie z Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności w dniu 8 listopada br. o godzinie 19.15 w salce katechetycznej przy kościele pw. Matki Kościoła w Tczewie. Więcej informacji i dane kontaktowe potrzebne do zgłoszenia znajdują się na plakacie w gablocie oraz na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

- piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

- sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.