XXXIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.  
  2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. 
  3. Planujemy zorganizowanie koncertu kolęd w dniu 6 stycznia 2022 r. Chętnych do włączenia się w tę inicjatywę zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek na godzinie 19.00 do plebanii. 
  4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odpust Parafialny w kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie. 
  5. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkanie młodzieżowe naszego dekanatu, które odbędzie się 19 listopada w parafii Chrystusa Króla, Wszechświata w Tczewie o godzinie 17.30. Zapraszamy szczególnie młodzież, która się przygotowuje do sakramentu bierzmowania. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, usłyszymy świadectwo nawrócenia człowieka, będziemy uwielbiać Jezusa obecnego w Eucharystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

Program:

  • 17.30 -  Zawiązanie wspólnoty i świadectwo Pawła Cwynara
  • 18.00 – Msza Św. z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • 18.45 – film ewangelizacyjny
  • 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 19.20 – Zakończenie Spotkania i Apel Jasnogórski

W tym tygodniu patronują nam: 

- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.