Zdjęcia kościoła w Lubiszewie

Koncert chóru Nieboskłonni w ramach rekolekcji przed odpustem parafialnym, 2 września 2017 r.

Z okazji przypadającej 13 maja 2017 r. setnej rocznicy początku objawień fatimskich nasi parafianie zorganizowali koncert maryjny połączony z parafialnym piknikiem. Koncert i piknik odbyły się 3 maja 2017 r. na placu Jana Pawła II przed lubiszewskim sanktuarium. Najpierw wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Przez ponad godzinę brzmiały pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Po koncercie zaś każdy mógł posilić się bigosem, żurkiem lub kiełbaską z grilla. Było też pyszne, domowej roboty, ciasto oraz lody. A także kawa, herbata i zimne napoje. Nawet pogoda, trochę ostatnio kapryśna, dopisała słońcem, a wiejący chwilami wiatr nie był w stanie ostudzić gorącej atmosfery tego spotkania. Podczas całego pikniku prowadzona była zbiórka ofiar na rzecz Patrycji Paszylk z Turza, która walczy z chorobą nowotworową.

Nie sposób wymienić wszystkich dobrych ludzi zaangażowanych w organizację koncertu i pikniku. Dziękujemy pomysłodawcom, członkom Grupy Nieformalnej Sąsiedzi z Lubiszewa i Stanisławia, za ideę koncertu połączonego z piknikiem. Dziękujemy wykonawcom - zarówno śpiewającym dzieciom, młodzieży i dorosłym, jak i muzykom, autorom aranżacji i grającym na instrumentach. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować miejsce pikniku, użyczyli namiotów i niezbędnego sprzętu. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie posiłku, ciast i napojów. Dziękujemy również za pomoc w sprzątaniu.

Nasze podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy to świąteczne popołudnie spędzili razem z nami - za świetną atmosferę i prawdziwego ducha wspólnoty. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie stanie się piękną tradycją w naszej parafii.

W dniu 25 marca 2017 r. w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie odbył się dekanalny etap Konkursu Lektorskiego. Naszą parafię reprezentowali Klaudia Rogosz i Jakub Lewandowski. W ramach konkursu każdy uczestnik czytał wybrany przez siebie fragment księgi Hioba przez nie dłużej niż 3 minuty. Nasi parafianie zaprezentowali niezwykle wysoki poziom - zgodnie z oceną jury Kuba zajął II miejsce, natomiast Klaudia - III miejsce. Gratulujemy!!!

W ramach koncertu kolęd oprócz zespołu złożonego z dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii, w drugiej części wystąpił chór Rodzina i Przyjaciele. Chór wykonał kilka kolęd w aranżacji na 4 głosy. Był to artystycznie mocny akcent kończący długie, bo niemal dwugodzinne występy, choć dla uczestników i słuchaczy koncertu na pewno mógłby on jeszcze trwać. Tym bardziej, że ciepła atmosfera wynikała nie tylko z bożonarodzeniowego nastroju, ale także dzięki specjalnie sprowadzonemu ogrzewaniu. Na koniec ksiądz Proboszcz Krzysztof Niemczyk podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i wykonanie koncertu. Liczymy, że ten koncert jest dopiero początkiem dobrych wydarzeń, które będą gościć w lubiszewskim sanktuarium.

W niedzielę, 8 stycznia 2017 r., o godz.15.30 odbył się w naszym parafialnym kościele koncert kolęd w wykonaniu chóru dzieci, młodzieży i dorosłych z Lubiszewa, Stanisławia, Rokitek, Szpęgawy, Tczewa i Bałdowa. To wydarzenie odbiło się szerokim echem także poza naszą parafią, materiał z koncertu pojawił się w informacjach portalu Tcz.pl oraz w telewizji Tetka. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z przygotowań do koncertu.

W niedzielę, 8 stycznia 2017 r., na mszach św. w naszym kościele gościliśmy chór Passionata, działający przy tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Chór uświetnił msze św. swoim śpiewem, dając pokaz kunsztu i po raz kolejny uświadamiając nam, jak piękne są polskie kolędy. Dziękujemy chórowi pod przewodnictwem p.dyrygent Moniki Bławat za uświetnienie liturgii sprawowanych w lubiszewskim sanktuarium.