XXIX Niedziela zwykła 21 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 21 października. W trakcie Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, następnie spotkanie
  3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 8.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
  5. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.
  7. Parafia farna organizuje pielgrzymkę do Gniezna, Poznania i Lichenia  w setną rocznicę odzyskania niepodległości w dniach  10-12 listopada 2018. Informacje i zapisy u ks. Marka Łangowskiego,  tel. 602 825 405.
  8. 31 października odbędzie się VI  edycja Tczewskiego Balu Świętych. Start przy placu PKP i Galerii. Następnie barwny korowód świętych  i aniołów przejdzie na tczewski rynek gdzie będzie trwało wielkie balowanie. Goście spotkania – zespół  muzyczny Siewcy Lednicy oraz wodzirej Marceli.
  9. Przygotowujemy się do koncertu kolęd w naszej parafii. Najbliższa próba w sobotę o godzinie 14.00 w plebanii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież przygotowującą si do bierzmowania.
  10. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 1831 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.