VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
  2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy o godzinie 9.00.
  3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. W tym dniu Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej połączone z nabożeństwem majowym.
  4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

W tym tygodniu patronują nam:

• 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

DIECEZJALNE    FORUM    DUSZPASTERSKIE  „U   ŹRÓDŁA    ŁASKI”

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie.  Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Modlitwę w tej intencji rozpoczniemy w czasie nabożeństwa fatimskiego w parafiach 13 maja 2021 r.

Od 14 maja rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl, codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. Księża proboszczowie proszeni są o włączenie całej wspólnoty parafialnej w modlitwę o odnowę diecezji poprzez dodanie tej intencji w ramach nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odmawianej w parafiach.

Transmisja w sobotę, 22 maja br., rozpocznie się o godz. 14.00 na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

PLAN NOWENNY:

13 maja 2021  procesje fatimskie w parafiach z modlitwą o odnowę diecezji,

14-22 maja 2021 Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego:

• dzień I: piątek, 14 maja, Sierakowice, św. Marcina,
  • dzień II: sobota, 15 maja, Białogóra, dom rekolekcyjno-wypoczynkowy,
  • dzień III: niedziela, 16 maja, Bytów, św. Katarzyny,
  • dzień IV: poniedziałek, 17 maja, Chojnice, NMP Królowej Polski,
  • dzień V: wtorek, 18 maja, Tuchola, Bożego Ciała,
  • dzień VI: środa, 19 maja, Drzycim, MB Pocieszenia,
  • dzień VII: czwartek, 20 maja, Piaseczno, Narodzenia NMP,
  • dzień VIII: piątek, 21 maja, Tczew, NMP Matki Kościoła,
  • dzień IX: sobota, 22 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, Pelplin

Program spotkania 22 maja, Pelplin, Katedra:

14.00 Nowenna do Ducha Świętego

Konferencja biskupa Arkadiusza Okroja nt. „Eucharystia sercem życia Kościoła – w Sercu Jezusa, Maryi i Józef ”

15.00     Praca w grupach

• Serce Jezusa.
  • Serce Maryi.
  • Serce Józefa.
  • Serce Rodziny.

16.15  Podsumowanie pracy w grupach.

17.00  Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.