I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2018 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy    w tym tygodniu wyjątkowo piątek o godz. 18.30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.  Drogę Krzyżową pt.: “Chwalebny krzyż” w tym tygodniu pomoże nam przeżyć Zespół Nieboskłonni. Młodzież poszczególne stacje będzie ilustrowała muzyką
  3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 25-28 lutego. Poprowadzi je o. Maciej Sierzputowski.  Rekolekcje dla młodzieży w Dąbrówce (gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej) odbędą się w dniach 26-28 lutego.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności  z Misjonarzami. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek dla polskich misjonarzy.
  5. Przygotowanie do bierzmowania – zapraszam na spotkania w:
    • czwartek 22 lutego 2018 r. godzina 16.30 – kościół
    • piątek 23 lutego 2018 r.godzina 18.30 – Droga Krzyżowa
    • sobota 24 lutego 2018 r. godzina 10.00 – plebania
  1. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w wysokości 2049,50 zł. na instalację wyłącznika przeciw pożarowego.
  2. W środę przypada II rocznica śmierci ks. Romana Misiaka. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00.
  3. Zachęcam również do skorzystania z propozycji modlitwy w intencji kapłanów – 30 dniowej dowolnej (dowolnej) modlitwy w wybranej intencji konkretnego kapłana za pośrednictwem portalu: http://kaplani.com.pl/pl/strefa_modlitwy/modlitwa. To może być również owoc wielkopostnego czuwania