II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do służby w kościele.
  3. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. o godzinie 8.30 różaniec i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po wieczornej Mszy św. do godziny 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  5. Wypominki roczne za zmarłych w sobotę o godzinie 17.45.
  6. Chorych w tym tygodniu odwiedzimy w piątek mieszkających w Lubiszewie, Rukosinie, Stanisławiu i Szpęgawie od godziny 10.30, w sobotę  mieszkających w Rokitkach i Śliwinach - również od 10.30
  7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ossowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.