XXIX Niedziela zwykła 10 października 2021 r.

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  2. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1131 zł. Za złożone dary bardzo dziękuję.
  3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30, w sobotę o 8.30 a w niedzielę o 9.00 na różaniec. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  4. W zakrystii są do kupienia kalendarze na przyszły rok kalendarzowy.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe. P
  6. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Wanda Kaczmarzyk ze Stanisławia. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  9. Zapraszamy na Tczewski Bal Świętych, który odbędzie się w niedzielę 31 października. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP obok Galerii Kociewskiej, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. W tym roku wystąpi zespół Małe TGD. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.
  10. 10.Pary, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są o zgłoszenie się do biura parafialnego do końca października w celu ustalenia daty ślubu i omówienia  elementów przygotowania do zawarcia małżeństwa.
  11. 11. Sołectwo Stanisławie zaprasza w  niedzielę o godzinie 14:00  do  świetlicy wiejskiej w Lubiszewie: pokazy historyczne, zabawy, konkursy i zajęcia warsztatowe, strzelanie z łuku, przymierzanie strojów  i uzbrojenia, garncarstwo , papier czerpany, kaligrafia, kręgle plenerowe. Pieczone kiełbaski oraz ziemniaki, napoje.