XXIV Niedziela zwykła 16 września 2018 r.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach               o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  3. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00. szczególnie zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  5. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
  6. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie w wysokości 1545 zł. Zachęcam jednocześnie do modlitwy w intencji seminarzystów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śląskich, na Górę św. Anny oraz Wrocławia i Torunia w dniach 12-14 października Całkowity koszt 360 zł. Płatne z zakrystii lub biurze parafialnym.
  8. W związku z realizacja dotacji w konkursie grantowym Działaj Lokalnie Sołtys Szpęgawy wraz z Radą Solecką zaprasza na Pożegnanie Lata puszczanie latawców,  mecz piłki plażowej i mecz piłki nożnej oraz ognisko zaczynamy o godz 14.00, 22 września 2018 r.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.