Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
  3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach. W Szpęgawie spotykamy się przy miejscowym krzyżu codziennie z wyłączeniem świąt i niedziel o godzinie 18.30. W Śliwinach naprzemiennie przy figurze Chrystusa i przy kapliczce Matki Boskiej w każdy piątek o godz. 18.00.
  6. Nasza parafia organizuje w dniach od 7 do 11 lipca pielgrzymko – wycieczkę do Kłodzka, Pragi i Drezna. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie internetowej oraz na ulotkach. Zapisy do środy, ponieważ musimy potwierdzić ilość osób, w celu zarezerwowania miejsc noclegowych.
  7. Odpustu parafialny Trójcy Przenajświętszej przypada w tym roku 27 maja. Z tej okazji organizujemy Koncert Maryjny wraz z festynem parafialnym. Kolejne próby we wtorek 15 maja i w czwartek  17 maja o 17.00 w świetlicy wiejskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych, śpiewających i grających na instrumentach. Szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Sumę odpustową o godzinie 9.30 odprawi ks. Kanonik Zenon Myszk – Proboszcz parafii św. Jakuba w Łebie.
  8. 31 maja obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała, Msze św. w tym dniu będą o 7.30 w kościele oraz o 10.00 na Placu Jana Pawła II. O przygotowanie ołtarzy poproszę poszczególne miejscowości. Lubiszewo-Stanisławie ołtarz główny. Pozostałe ołtarze do uzgodnienie z pozostałymi miejscowościami: Śliwiny, Rokitki, Szpęgawa i Rukosin. Przedstawicieli wsi proszę o kontakt. Parafia będzie dysponowała dwoma namiotami. Trasa procesji w tym roku taka sama jak w poprzednim. Usytuowanie ołtarzy do ustalenia.
  9. Serdecznie dziękuję społeczności Śliwin, za zorganizowanie i przeprowadzenie renowacji figury Chrystusa w centrum wsi. Jest to bardzo wielkie i ważne dzieło, dla wspólnoty kościoła parafialnego. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali to zadanie swoim zaangażowaniem, czasowym, organizacyjnym i materialnym.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. (…), a przy kapliczkach wieczorem.

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.