XVII Niedziela Zwykła 25 lipca 2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Trakcie poświęcenia pojazdów zbiórka ofiar na pojazdy dla misjonarzy.
  3. Wszystkich którzy pragną pożegnać pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy Tczewskiej oraz pomodlić się w ich intencji, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja; która będzie celebrowana dnia 30 lipca (piątek) o godz. 7.00 w kościele górnym parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie
  4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie zgromadzeń wewnątrz kościoła.
  5. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
  6. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku bezpośredni po Mszach św.
  7. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  9. Przygotowujemy się do odpustu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję za troskę o wygląd Placu Maryjnego Państwu Bubka i pracownikom, Pani Teresie, Państwu Bronk. dziękuję również wszystkim parafianom troszczącym się o przydrożne krzyże i kapliczki na terenie naszej parafii.
  10. Zapraszam Radę parafialną na spotkanie w niedzielę 8 sierpnia na godzinę 19.00.

W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
  • w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.