I Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2017 r.

  1. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 15:00 gorzkie żale. Kazanie pasyjne wygłosi ks.  diakon Mikołaj Kizłyk z Lwowa –. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa, przez Kodeń Jabłeczną, Orchówkę, Włodawę, Zamość i Kozłówkę. w dniach od 30.06 do 5. 07.2017 r. koszt 990 zł. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.
  5. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne w dniach od 10 do 12 marca. w piątek rozpoczniemy Droga Krzyżową o godzinie 17.30. W sobotę Msze św. z nauką o godzinie 9.00 i 18.00, oraz w niedzielę o godzinie 7.30, 9.30 i 12.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Kałduński z Pelplina.
  7. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  8. Najnowszy projekt Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Mleko dla Aleppo - dotyczy dostarczenia mleka dzieciom w Aleppo, które nie ukończyły 10. roku życia. Szacowany koszt mleka na jedno dziecko miesięcznie wynosi ok. 7 dolarów. Z inicjatywy naszych parafianek po Mszach św. w trakcie rekolekcji będzie można nabyć pamiątki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na mleko dla dzieci w Apello.
  9. Wielu parafian zauważyło, że od pewnego czasu nie proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i o darowizny na kwiaty. Wielu parafian nie uczęszcza do naszego kościoła i zdarzało się, że nikt nie przychodził, albo proszono kogoś o pomoc w sprzątaniu. Proponuję inne rozwiązanie - zatrudnić kogoś na stałe do sprzątania kościoła, a środki na dekorację i wynagrodzenie za pracę będziemy zbierać jako odrębny fundusz. W przyszłym tygodniu zostaną przy wejściu do kościołą wyłożone koperty z informacją - Ofiara na kwiaty i sprzątanie. będzie można wziąć włożyć ofiarę i wrzucić na kolekcie do kosza, złożyć w zakrystii, biurze parafialnym lub przekazać na konto parafialne.
  10. Po dobrych doświadczeniach z organizacją koncertu kolęd w nasim kościele, chcielibyśmy zaproponować przygotowanie koncertu pieśni maryjnych w maju. Jesteśmy Sanktuarium Maryjnym, w tym roku przypada 100 rocznica objawień w Fatimie, więc okazji jest wystarczająco. Zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 10 marca na 16.30 do kościoła, następnie przeniesiemy się do cieplejszych pomieszczeń.