II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2017 r.

  1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedzielę o godz. 15:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa, przez Kodeń Jabłeczną, Orchówkę, Włodawę, Zamość i Kozłówkę. w dniach od 30.06 do 5. 07.2017 r. koszt 990 zł. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym
  4. Dzisiaj o godzinie 11.30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  5. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  6. Spotkanie przygotowujące do Koncert Maryjny odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w świetlicy szkolnej. Zapraszam do włączenia się w przygotowanie wszystkich młodych duchem. Koncert majowy może stać się jednym z duchowych owoców Wielkiego Postu.
  7. Rekolekcje w szkole w szkole w Lubiszewie odbędą się w dniach 20, 21 i 22 marca, a w Gimnazjum w Dąbrówce 3,4 i 5 kwietnia.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  9. Serdeczne dziękuję za wygłoszone rekolekcje ks. Adamowi Kałduńskiemu, które pomogą nam jeszcze owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Jadwiga Schoeneck ze Szpęgawy w wieku 95 lat. Polecajmy  zmarłą Miłosierdziu Bożemu
  błogosławionego tygodnia ks. Krzysztof Niemczyk