V Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2017 r.

 1. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: piątkową drogę krzyżową o godz. 17:15 i niedzielne gorzkie żale o godz. 15:00.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa, zainteresowanych proszę o kontakt.
 3. Spotkanie przygotowujące Koncert Maryjny odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej.
 4. Dziękuję za dary żywnościowe które zbieraliśmy w ubiegłą niedzielę. Oprócz żywności zebraliśmy 1787 zł, które zostaną przeznaczone na zakup potrzebnej żywności oraz innych przedmiotów.
 5. Rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum w Dąbrówce, będą trwały do środy włącznie.
 6. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 7. Spowiedź Św. wielkanocna z udziałem kapłanów w Niedzielę Palmową od godziny 15.00 - 17.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.30. W tym czasie również okazja do spowiedzi św.
 9. Zapraszam członków róż różańcowych do pomocy w sprzątaniu kościoła przed świętami w przyszłą sobotę of godziny 10.00.
 10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz: 9.15. Procesję rozpoczynamy na placu przed wejściem na cmentarz. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm w uroczystą procesją rozpocznie się Liturgia Mszy św. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zrobienia palm na procesję.
 11. W przyszłym tygodniu spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godzinie 11.30.
 12. W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej parafii zespół Młodzieży Wincentiańskiej. Po Mszach św. Będzie można nabyć płytę z ich muzyką.
 13. Tradycyjnie w niedzielę Palmową odbędzie się kiermasz organizowany przez DPS. Na stoisku nie będzie cen, tylko dowolne ofiary. Taka zmiana związana jest ze zmianą przepisów skarbowych. Kiermasz będzie trwał do godziny 11.00
 14. Parafia Matki Kościoła organizuje Drogę Krzyżową z Tczewa do Lubiszewa. Trasa będzie wiodła przez Rokitki, Śliwiny, Zwierzynek, Młynki, Boroszewo, Damaszkę, Turze, Małżewo i Goszyn - razem ok. 35 km. Rozpocznie się mszą św. o 18.30 w piątek 7 kwietnia 2017 roku. W Lubiszewie pierwszych uczestników drogi Krzyżowej spodziewamy się ok. 2 -3 w nocy (8 kwietnia) Oczywiście w drodze krzyżowej może wziąć udział każdy, kto zapisze się w Biurze parafialnym w kościele Matki Kościoła w Tczewie. szczegóły na stronie internetowej naszej parafii i parafii Matki Kościoła w Tczewie.