Zesłanie Ducha Świętego 4 czerwca 2017 r.

 1. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w Śliwinach odbywają się w piątki o godz. 18.00 wymiennie przy figurze Chrystusa oraz kapliczce Matki Boskiej. W tym tygodniu przy figurze Matki Boskiej.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa, zainteresowanych proszę o kontakt.
 3. W sobotę 10 czerwca będę odwiedzał chorych od godziny 10.00.
 4. Dzisiaj w naszej parafii dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. W związku z tym najbliższy tydzień będzie białym tygodniem, dzieci będą uczestniczyły w Mszach św. o godzinie 18.00, w związku z tym Msza św. w czwartek będzie również o godzinie 18.00.
 5. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała Róże Różańcowe. Procesja przejdzie trasą ubiegłoroczną.
 6. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 7. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 8. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
 9. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to odpust w naszej parafii. W tym dniu sumę odpustową odprawi ks. kanonik Grzegorz Paderewski o godzinie 9.30. W trakcie Mszy św. w tym dniu będzie również głosił słowo Boże. Ks. Grzegorz pracuje na misjach w Brazylii, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby prowadzonej przez niego działalności misyjnej w Brazylii.
 10. 10.W najbliższą sobotę o godzinie 9.30 spotkanie ministrantów i grupy liturgicznej dotyczące przygotowania do odpustu Trójcy Świętej, Bożego Ciała oraz spraw organizacyjnych wyjazdu do Białogóry.
 11. 11.Parafia św. Maksymiliana w Tczewie zaprasza na festyn w 10 czerwca  w godzinach od 14.00 do 23.00. W programie występ Rudiego Schuberta.