XX niedziela zwykła, 20 sierpnia 2017 r.

  1. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na remont drzwi kościoła. Zebraliśmy 2 711,92
  2. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Młosierdzia w Łagiewnikach, Krakowa, Wadowic i Karwarii Zebrzydowskiej w dniach 20 do 22 października. Koszt 270 zł. (noclegi, wyżywienie, autokar). Osoby, które się zapisały proszę o wpłatę zaliczki, ponieważ musimy opołacić rezerwację noclegów.
  3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar dla pokrzywdzonych przez nawałnicę mieszkańców naszej diecezji.  Jest również możliwość dostarczenia konktertnych artykułów potrzebnych poszkodowanym. Informację można znaleść na stronach internetowych i w gablocie. Koordynują zbiórkę OSP Turze, Sołectwo Turze i KGW Turze. Zbiórka odbywa się w świetlicy w Turzu w dniach od 21 do 25 sierpnia w godzinach od 19.00 do 21.00.
  4. W przyszłym tygodniu przystąpimy do renowacji pomnika poświęconego ks. Bolesławowi Piechowskiemy, proboszczowi naszej parafii w latach 1926 - 1939, który zginą śmiercią męczeńską 12 sierpnia 1942 roku. Jeżeli są wśród nas osoby które chciałyby wesprzeć renowację finansowo proszę o ofiary indywidualne.
  5. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  6. W dniu dzisiajszym dołączył do naszej wspólnoty parafialnej ks. Krzysztof Ossowski. Ks. biskup Ryszard Kasyna skierował ks. Krzysztowa, aby służył pomocą w pracy duszpastersiej, jednocześnie będzie pracował w Sądzie Biskupim w Pelplinie.
  7. Zbliża się odpust Matki Bożej Pocieszenia, proszę o pomoc w przygotowaniu przebiegu odpustu            i przyjęciu pielgrzymów. zapraszam na spotkanie organizacyjne wewtorek 22 sierpnia po Mszy sw. wieczornej do plebanii.
  8. Dzisiaj w Katedrze pelplińskiej trzech ministrantów z naszej parafii otrzyma promocję na ceremoniarzy. Są to: Kacper Orlikowski  oraz  Jan i Wojciech Turscy. Chłopacy będą od dzisiaj sprawować funkcję liturgiczną, której zadaniem jest koordynacja przebiegu liturgii oraz, w razie potrzeby, przeprowadzanie prób zespołu liturgicznego przed celebrą.20170820_114230