XXI Niedziela zwykła 27 sierpnia 2017 r.

 1. Dziękuję za ofiary złożone na pomoc ofiarmom nawałnicy. Zebraliśmy 4109,72 zł.
 2. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Młosierdzia w Łagiewnikach, Krakowa, Wadowic i Karwarii Zebrzydowskiej w dniach 20 do 22 października. Koszt 270 zł. (noclegi, wyżywienie, autokar). Osoby, które się zapisały proszę o wpłatę zaliczki, ponieważ musimy opołacić rezerwację noclegów.
 3. Trwają prace przy renowacji pomnika poświęconego ks. Bolesławowi Piechowskiemy, proboszczowi naszej parafii w latach 1926 - 1939, który zginą śmiercią męczeńską 12 sierpnia 1942 roku. Jeżeli są wśród nas osoby które chciałyby wesprzeć renowację finansowo proszę o ofiary indywidualne.
 4. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje przygotowujące do przeżycia  odpustu Matki Bożej Pocieszenia. Rekolekcje przeprowadzi ks. Maciej Bała, pracownik naukowy UKSW w Warszawie. Plan rekolekcji jest na plakatach i na stronie internetowej.  Zapraszam wsztyskich do włączenia się w rekolekcje. Wśród propozycji są dwa wykłady: Dojrzała wiara i Dlaczego Bóg dopuszcza zło?, oraz możliwość włączenia się we wspólną modlitwe. Młodzież, szczególnie przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania zapraszam na Maryjne Czuwanie Młodych w sobotę od godziny 17.00. O 19.00 koncert chóru Nieboskłonni na placu św. Jana Pawła II.  Spowiedź święta z racji odpustu i I piątku miesiąca w piątek od godziny 16.30.
 5. W sobotę od godziny 10.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych.
 6. Suma odpustowa w najbliższą niedzielę o godzinie 11.30, której przewodniczył będzie ks. bp. Ryszard Kasyna.  Będzie to jednocześnie nasz parafialny dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. W tym roku mija XX rocznica koronacji figury Matki Bożej Pocieszenia koronami papieskimi.  Poproszę osoby do niesienia chorągwi, feretronów w trakcie procesji.
 7. Proszę o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Ciasta można dostarczyć w niedzielę od 7.00 bezpośrednio do szkoły, a w wyjątkowych sytuacjach w sobotę wieczorem do plebanii.
 8. Sprzątanie kościoła przed odpustem w piątek od godziny 11.00.  Mężczyzn zapraszam w sobotę na godzinę 11.00 do pomocy przy przygotowaniu placu św. Jana Pawła II do uroczystości odpustowych.
 9. Ministrantów i grupę liturgiczną zapraszam na spotkanie w sobotę na godzinę 11.00 do kościoła.
 10. 10.Ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza na placu koronacyjnych można składać w kopertach przeznaczonych do ofiar na kwiaty i sprzątanie kościoła.
 11. 11.Od 1 września Msza św. w czwartek będzie o godzinie 18.00
 12. 12.U ministrantów można nabyć nowy numer Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma