II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 1. Zapraszam wszystkich lubiących śpiewać kolędy (bez względu na wiek) na próbę  przygotowującą do  do koncertu kolęd w  sobotę 16 grudnia na godzinę 10.00 do plebanii. 
 2. Dziękuję bardzo młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za udział w rekolekcjach, za bardzo dobre i aktywne uczestnictwo. Oddzielne podziękowanie kieruję do rodziców. Dziękuję za przygotowanie posiłku dla młodzieży, obecność i opiekę nad młodzieżą w trakcie rekolekcji. Dzięki Wam mogliśmy te rekolekcje przeżywać w dobrej atmosferze. Dziękuję Dyrekcji szkoły za udostępnienie sali gimnastycznej, Panu woźnemu oraz Paniom z kuchni za przygotowanie zupy.
 3. W niedziele 17 grudnia próba scholi parafialnej o godzinie 11.00 na plebanii.
 4. W czasie adwentu Msze św. są stałych porach  z wyjątkiem mszy św. w sobotę rano. Wzorem roku ubiegłego w sobotę o 7.00 sprawujemy Mszę św. roratnią ku czci Maryi Niepokalanej. W związku z tym nie ma Mszy o 9.00.
 5. Dzisiaj spotkanie rodziców klas III o godzinie 11.30
 6. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczone jest na pomoc dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
 7. O przygotowanie kościoła parafialnego na święta Bożego Narodzenia poprosimy mieszkańców Stanisławia.
 8. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 1620,37 zł. dla potrzebujących z naszej parafii - za  co serdecznie dziękuję. Dziękuję również za przekazane dary rzeczowe.
 9. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 10. 10.Wigilijne spotkanie Róż Różańcowych w środę 13 grudnia po Mszy św.o godzinie 18.00 w świetlicy szkolnej.
 11. 11.W tym tygodniu w dniach od 14 do 17 grudnia ( od czwartku do niedzieli) będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe.Nauki rekolekcyjne w łączności z Mszami św. W sobotę 16 grudnia po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne kanonami z Taize. Rekolekcje przeprowadzi ks. Tomasz Huzarek - wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszystkich zapraszam do udziału w rekolekcjach.
 12. 12.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Janina Gajewska ze Stanisławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 12.00.Różaniec w poniedziałek o godzinie 17.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.