IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

  1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  2. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
  3. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.
  4. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych. W I święto nie będzie Mszy św. o 7.30
  5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, pamiętajmy w tym dniu szczególnie w modlitwach w intencji rodzin
  6. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
  7. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Będzie kolędowało 2 księży. Wzorem  ubiegłego roku - godziny podane w programie odwiedzin są czasem rozpoczęcia kolędowania. Jeżeli planują Państwo jakąś formę poczęstunku to prosimy o kontakt - umówimy się na godziny przed rozpoczęciem kolędy lub po jej zakończeniu w danym dniu.
  8. W II  święto o godzinie 16.00 Koncert Kolęd przygotowany przez rodziny z naszej parafii.Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  9. Opłatek można otrzymać w zakrystii.
W tym tygodniu patronują nam: • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański. • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie. • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.