Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r.

  1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.
  2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.
  4. W przyszłą niedzielę 14 stycznia na Mszach św. o godzinie  9.30 i 12.00 będziemy gościć Chór Pasjonata z Tczewa.
  5. W tym roku, 7 marca, nasza parafia będzie przeżywała wizytację biskupią połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania, do którego przystąpi młodzież przygotowująca się drugi rok. W związku z tym będą po zakończeniu okresu kolęd intensywne przygotowania młodzieży.
  6. Statystyka: w roku 2017 w naszej wspólnocie parafialnej chrzest przyjęło 64 dzieci, do I komunii św. przystąpiło 37  dzieci, pobłogosławiliśmy 19 małżeństw. Zmarły 23 osoby. Udzieliliśmy około 30000 komunii św.
  7. W ubiegłym roku zrezygnowaliśmy w naszej parafii z wyznaczania rodzin do sprzątania kościoła i zaproponowaliśmy zbiórkę pieniędzy na utrzymanie czystości w kościele, zakup kwiatów, dekoracji do kościoła i ołtarza Maryjnego. Z zebranych środków chcieliśmy zatrudnić osobę dbającą o czystość kościoła - jednak nikt się jeszcze nie zgłosił. Osoby dbające o kościół pracują jako wolontariusze, za co im serdecznie dziękuję. Zebraliśmy w 2017 r.  4799 zł. z czego zakupiliśmy kwiaty, do dekoracji i do doniczek, urządzenia do sprzątania, środki czystości, zapłaciliśmy firmom za szorowanie mechaniczne posadzek, oliwę do świec. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ponawiam również prośbę o zgłoszenie się osoby chętnej do dbania o naszą świątynie (odpłatnie). W obecnym roku prośbę o pomoc w utrzymaniu kościoła przekazujemy w  trakcie kolędy.
7. 01. 2018 14.30 Szpęgawa Parkowa, Łąkowa
Szpęgawa Wierzbowa, Lipowa
8. 01. 2018 15.30 Szpęgawa Świerkowa, Dębowa, Sosnowa
9. 01. 2018 15.30 Szpęgawa Bukowa, Jarzębinowa
Szpęgawa Cisowa
10. 01. 2018 15.30 Szpęgawa Brzozowa
Śliwiny od skrzyżowania (figura Chrystusa) w kierunku Tczewa i Gniszewy.
11. 01. 2018 15.30 Śliwiny od skrzyżowania (figura Chrystusa) w kierunku Waćmierka, Lubiszewa
Śliwiny Od Waćmierka do skrzyżowania (figura Chrystusa), Sady
12. 01. 2018 15.30 Rokitki Kwiatowa
Rokitki
13. 01. 2018 14.30 Rokitki Jesionowa i Leśna
Rokitki
14. 01. 2018 14.30 Rokitki Cyprysowa, Słoneczna
Rokitki Polana Leśna