III Niedziela Wielkiego Postu 4 marca 2018 r.

  1. W tym tygodniu nasza parafia będzie przeżywała wizytację biskupią. w tym dniu ks. Biskup odwiedzi: Szkołę Podstawową w Lubiszewie, Dom Pomocy Społecznej w Stanisławiu, Pana Stanisława Orlikowskiego długoletniego nadzwyczajnego szafarza komunii św. w naszej parafii. Spotka się z radnymi, szafarzami i zelatorami róż różańcowych oraz o godzinie 17.30 odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania 43  młodym osobom  z naszej parafii. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o godzinie 17.30.
  2. We wtorek spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 16.30, dla świadków o 17.00. Spotkanie młodzieży ze świadkami bierzmowania we wtorek o godzinie 17.00 w kościele.
  3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.
  4. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.
  5. w najbliższą niedzielę 11 marca o godzinie 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św..
  6. Grupa charytatywna z naszej parafii w najbliższą niedzielę 11 marca przeprowadzi zbiórkę rzeczową i finansową przeznaczoną na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Dary rzeczowe można przynosić od 11 do 18 do zakrystii. Ofiary pieniężne będziemy zbierać po Mszy św.  Pomocą obejmujemy około 40 rodzin.
  7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla polskich misjonarzy Ad gentes w kwocie 1264,50 zł.
  8. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej odbędą się w dniach 14-16 marca 2018 r.
  9. Ks. biskup Ryszard Kasyna powołał nową Radę Parafialną na okres 3 lat. Rada Duszpasterska: Ewa Bieszka, Jacek Błaszkowski, Ewa Bronk, Anna Bubka, Danuta Jagielska, Emila Lis, Andrzej Mik, Anna Paluchowska, Grzegorz Sustowski, Paweł Tobolski, Piotr Turski, Anna Turska. Rada Ekonomiczna: Teresa Kiemczyńska, Mirosław Styka, Krzysztof Mazurek, Cezary Ziemann.
  10. W piątek 16 marca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 wyruszy II Parafialna Droga Krzyżowa z parafii Matki Kościoła do Lubiszewa. Podobnie jak w roku ubiegłym rozważania I stacji będą przy pomniku św. Jana Pawła II. Następnie tą samą trasą z roku poprzedniego wyruszymy w grupach ok. 10 osobowych na Drogę Krzyżową. Zapisy do 16 marca włącznie w naszym biurze parafialnym parafii Matki Kościoła w Tczewie. Opłata wpisowa na pokrycie kosztów organizacyjnych wynosi 5 zł. Przypominamy o zaopatrzeniu się w elementy odblaskowe podczas przemarszu trasą Drogi Krzyżowej