Niedziela Miłosierdzia 8 kwietnia 2018 r.

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. 
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. 
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. 
  4. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
  6. W najbliższą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne
  7. Zapraszamy na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni dnia 21 kwietnia ( sobota). Zapisy od najbliższego poniedziałku do piątku w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie od godz 13.00 do godz 18.00. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież uczestniczące w koncercie kolęd, schola, ministranci i grupa liturgiczna. Odpłatność dla tych osób 5 zł. Dla pozostałych 20 zł
  8. Dziękuję rodzinie Grabowskich za ufundowanie baneru z wizerunkiem Jezusa Chrystusa Miłosiernego.