Niedziela Trójcy Świętej 27 maja 2018 r.

  1. Dzisiaj przypada nasz parafialny odpust Trójcy Świętej. Suma odpustowa o godzinie 9.30, której przewodniczyć będzie ks. kanonik Zenon Myszk z Łeby. Z tek okazji od godziny 15.00 będzie trwał na placu św. Jana Pawła II Parafialny Festyn Charytatywny. zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko. 
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.30 w kościele. O godz. 10.00 zgromadzimy się na Placu Św. Jana Pawła II i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. O przygotowanie ołtarzy poproszę poszczególne miejscowości. Lubiszewo-Stanisławie ołtarz główny. Pozostałe ołtarze do uzgodnienie z pozostałymi miejscowościami: Śliwiny, Rokitki, Szpęgawa i Rukosin. Przedstawicieli wsi proszę o kontakt.
  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Próba sypania kwiatów przez dzieci w poniedziałek o 17.00
  4. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. 
  5. W piątek na adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Od 17.00 również okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej W tym dniu będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
  6. Nasza parafia organizuje w dniach od 7 do 11 lipca pielgrzymko - wycieczkę do Kłodzka, Pragi i Drezna. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie internetowej oraz na ulotkach. Są jeszcze wolne miejsca. 
  7. Parafia zakupiła nowe ławki dębowe do prezbiterium. Zapłaciliśmy połowę kwoty należnej, pozostałą część będziemy zbierać. 
  8. W najbliższą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I komunii św. z tego powodu zostały zmienione godziny Mszy św. zapraszamy na godzinę 7.30 i 9.00 oraz na 10.00 i 12.00. Dzieci są przyjęte do I Komunii św. w II grupach. Proszę, aby wziąć pod uwagę, że o 10.00 i 12.00 będzie dużo gości i może być mało miejsca w kościele. 
  9. Chorych w czerwcu będziemy odwiedzać dopiero 16 czerwca. 
Ogłoszenia dla dzieci I komunijnych  31.05.2018 r. Boże Ciało - dzieci komunijne uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 10.00 i idą w procesji. 02.06.2018 r. – sobota – spotykamy się na Mszy Świętej o godz. 9.00 podczas której dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne (przynosimy świece). Po Mszy Świętej  spowiedź dla dzieci i ich rodziców. 03.06.2018 r. NIEDZIELA – spotykamy się przed kościołem: 1 grupa o godz. 9.45,         2 grupa o godz. 11.45.  Biały Tydzień 04.06.2018 r. PONIEDZIAŁEK – Msza Święta godz.18.00 (nabożeństwo do serca Pana Jezusa po Mszy) Rozdanie pamiątek Pierwszej Komunii – obrazków. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą szczególnie rodziców chrzestnych.  05.06.2018 r. WTOREK – Msza Święta godz.18.00 W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą szczególnie babcie i dziadków.  06.06.2018 r. ŚRODA - Msza Święta godz.18.00 W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą szczególnie rodziców.  07.06.2018 r. CZWARTEK - Msza Święta godz.18.00 W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą  całe rodziny. Modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 08.06.2018 r. PIĄTEK - Msza Święta godz.18.00 – Święto Serca Pana Jezusa. Dzień poświęcony MISJOM – modlimy się za misjonarzy i dzieci krajów misyjnych - składamy ofiarę na MISJE.  W tym dniu mamy również poświęcenie wianków – zakończenie oktawy Bożego Ciała. 09.06.2018 r. SOBOTA - Msza Święta godz.9.00. - Święto Serca Matki Bożej. W tym dniu oddajemy dzieci w opiekę Matki Bożej Pocieszenia.  Rozdanie książeczek do realizacji Pierwszych Piątków Miesiąca. 10.06.2018 r. NIEDZIELA  - Msza Święta godz. 12.00.  07.09.2018 r. Rozpoczynamy Dziewięć Pierwszych Piątków Miesiąca – spowiedź godz. 17.30 – można realizować w każdym kościele również na wakacjach.