Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2018 r.

 1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
 2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święte o godz. 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.30.
 4. Dziękuję za złożone ofiary na ławki do prezbiterium w kwocie 2420,70 zł.
 5. Spotkanie przed pielgrzymką  do Pragi we wtorek, 26 czerwca po Mszy św.  około godziny 18.45 w kościele. Proszę również o przygotowanie i uregulowanie należności za wyjazd w tym dniu
 6. Po 12 latach pracy w naszej parafii, w związku z zakończeniem studiów z zakresu architektury i rozpoczęciu w najbliższym czasie pracy zawodowej rezygnuje z obowiązków organisty w naszej parafii pan Karol Giełdon. W ciągu wielu lat posługi przyczynił się do rozwoju kultury muzycznej w naszej parafii. Szczególnie w trakcie długiej współpracy z ks. Romanem Misiakiem. Pozostaje w naszej pamięci i mam nadzieję, że będzie do nas wracał i ubogacał liturgię. W środę chcielibyśmy jako wspólnota parafialna podziękować Karolowi na jego posługę. Zapraszam w środę na Mszę św. o godzinie 18.00 w intencji Karola.
 7. W związku z odejściem Karola Giełdona, obowiązki organisty przejmie  Kristina Boika, która wspomagała Karola w ostatnim roku. 
 8. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie radę Parafialną, Zelatorki Różańca św. oraz Parafialną Grupę Charytatywną.
 9. Rozpoczęły się szkolne wakacje. Życzę wszystkim dobrego i błogosławionego odpoczynku. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 1. 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
 2. 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.