XIII niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godziny 17.30. W I piątek adoracja od godziny 17.00. W tym czasie będziemy również słuchali spowiedzi św. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 8.30, następnie Msza św. 
  3. 3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00
  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
  5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży. 
  6. W najbliższą sobotę ( 7 lipca) o godzinie 4.00 z placu przed kościołem wyjeżdża pielgrzymka do Pragi.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach. 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.