XIV niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
  3. Wszystkich odpoczywających, polecamy opiece Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. P Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz módlmy się w intencji pracujących o dobre owoce ich pracy.
  4. Wszystkich odpoczywających, polecamy opiece Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. P Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz módlmy się w intencji pracujących o dobre owoce ich pracy.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.
  6. Chorych będziemy odwiedzać 15 lipca
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy. 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik. 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.