XXIII Niedziela zwykła, 9 września 2018 r.

  1. Dzisiaj w Piasecznie trwają obchody jubileuszu 50-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej Piaseckiej. Uroczystości rozpoczynają się o godzinie 10.10.  
  2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. Odpust Parafialny w tczewskiej Farze
  3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  4. W sobotę zapraszam na spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 8 na godzinę 10.00 (drugi rok przygotowań). Uczniów klas 7 zapraszam na godzinę 11.00 (rozpoczęcie cyklu dwuletnich przygotowań)
  5. Dziękuję Parafianom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie poczęstunku. Pani Dyrektor za udostępnienie pomieszczeń szkolnych. Szczególnie podziękowania dla osób, które przygotowały liturgiczne spotkania. Za przygotowanie placu św. Jana Pawła II, ołtarza polowego oraz kościoła i jego otoczenia. Jest to praca często nie zauważalna, ale bardzo potrzebna. Dziękuję służbie liturgicznej, chórom, organistom. Samorządowi Tczewa za udostępnienie sceny, strażakom za dbanie o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję ks. Krzysztofowi i klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam. Wszystkim za wszystko dziękuję. 
  6. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj w trakcie Mszy św., które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  7. Sołtys Lubiszewa zaprasza 10 września (poniedziałek) do  świetlicy wiejskiej o godz. 18:30 na  Zebranie Wiejskie sołectwa Lubiszewo.
  8. Dzisiaj w trakcie Mszy św. o godzinie 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.