XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

  1. Dzisiaj  11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W świetlicy w Rokitkach o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej ojczyzny. Po Mszy przemarsz  pod obelisk i dalsza część uroczystości.  Zapraszamy do udziału w Mszy oraz w uroczystościach przy obelisku w Rokitkach
  2. Próba do koncertu kolęd w najbliższą Sobotę, 17 listopada o godzinie 9.00 w plebanii. Zapraszam
  3. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. 
  4. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Z tej okazji zbiórka do puszek po Mszach św. 
  5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 24 listopada w plebanii. Grupa przygotowująca się I rok na godzinę 10.00, grupa II na 11.00. Zapraszam
  7. Zapraszamy na pierwszy z Wieczorów małżeńskich. Spotkanie, którego celem jest budowanie więzi małżeńskiej przez dialog, odbędzie się 20 listopada o godzinie 19.15 w salce pod kościołem św. Józefa w Tczewie. wejście od strony zakrystii. Szczegółowe informacje na plakacie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.