Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

  1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie. 
  2. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 8.30.
  3. Chorych będziemy odwiedzali w sobotę 1 grudnia od 10.00.
  4. W niedzielę 2 grudnia będziemy zbierali dary przed i po Mszach św. dla potrzebujących z naszej parafii. Dary rzeczowe - żywność i zabawki oraz pieniężne.
  5. Spotkanie dzieci I komunijnych  i ich rodziców  w niedzielę 2 grudnia o godzinie 12.00. W trakcie Mszy św. poświęcone zostaną modlitewniki.
  6. Gratuluję naszym ministrantom - w sobotę wygrali turniej rejonowy w Starogardzie Gdańskim. Dziękuję również za opiekę nad młodzieżą panom Józefowi i Piotrowi. 
  7. Poszukujemy nadal osoby chętne do śpiewania w parafialnym koncercie kolęd. Najbliższe spotkanie w sobotę o godzinie 9.00 - 1 grudnia do plebanii
  8. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. 
  9. Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży przygotowującej  się do sakramentu bierzmowania I rok odbędą się w dniach 14 i 15 grudnia w budynku Katolickiego Centrum Edukacji w Rokitkach. Proszę rodziców o pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą oraz przygotowaniu obiadu w sobotę 15  grudnia. 
  10. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.