I Niedziela Adwemtu

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy dary dla potrzebujących z naszej parafii. Dary rzeczowe - żywność i zabawki oraz pieniężne.
 3. Spotkanie dzieci I komunijnych  i ich rodziców  w niedzielę 2 grudnia o godzinie 12.00. W trakcie Mszy św. poświęcone zostaną modlitewniki i medalików.
 4. Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży przygotowującej  się do sakramentu bierzmowania I rok odbędą się w dniach 14 i 15 grudnia w budynku Katolickiego Centrum Edukacji w Rokitkach. Proszę rodziców o pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą oraz przygotowaniu obiadu w sobotę 15  grudnia.
 5. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 6. W dni powszednie Adwentu ( od poniedziałku do piątku) o godz. 18.00, Msze Święte Adwentowe. W sobotę Msza św. Roratnia o godzinie 7.00. W związku z tym w sonoty adwentowe nie będzie Mszy św. o godzinie 9.00. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.
 7. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 8. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. 
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja w intencji powołań w czwartek of godziny 17.30. W piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30 do godz. 17.45 Od godziny 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 17.45.
 10. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.00, 11.30 Godzina Łaski i 18:00. 
 11. Zapraszamy na Godzinę Łaski w sobotę rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 11.30 i po Mszy go godziny 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 12. Spowiedź Św. adwentowa dla naszej Parafii z udziałem kapłanów odbędzie się w sobotę 22 grudnia od godziny 16.30 
 13. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., mała – 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).