Boże Narodzenie 2018

 1. Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych. 
 2. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia o godzinie 9.30 i 12.00, 
 3. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00.
 4. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 tradycyjnie pobłogosławimy wino. 
 5. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 8.00.  
 6. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej/ w biuletynie parafialnym/ na tablicy ogłoszeń. Tradycją ubiegłego roku - jeśli planują Państwo  poczęstunek - prosimy o kontakt w celu ustalenie szczegółów. W godzinach między 14.30/15.30  a 19.00 nie planujemy poczęstunków, aby nie przedłużać odwiedzin.  Plan ma pomóc w odwiedzinach duszpasterskich, jeżeli w proponowanym terminie nie będzie ktoś mógł przyjąć kolędy, proszę o kontakt w celu ustalenie indywidualnego terminu kolędy. Serdecznie prosimy o przygotowanie wody święconej. 
 7. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) od 28 grudnia o godzinie 8.00. W soboty i niedziele bez zmian.
 8. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy na koncert kolęd w naszym kościele parafialnym przygotowanym przez rodziny z naszej parafii przy wsparciu sympatyków. Godzina 16.00
 9. Dziękuję mieszkańcom Szpęgawy za choinki, kwiaty oraz przygotowanie naszego parafialnego kościoła  na święta Bożego Narodzenia w tym roku. Dziękuję osobom, które ich wspomagały. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy systematycznie wspierają naszą wspólnotę materialnie przekazując środki na kwiaty i sprzątania. 
W tym tygodniu patronuj nam:
 • ï26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
 • ï27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
 • ï28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.