II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019 r.

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej.
 4. Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII i III klasy gimnazjum udzieli ks. bp. Ryszard Kasyna 2 kwietnia o godzinie 17.00. Spotkania dla tej młodzieży w sobotę 26 stycznia o godzinie 10.00 oraz w niedzielę 3 lutego na Mszy św. o godzinie 12.00. 
 5. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń w biuletynie duszpasterskim oraz na stronie internetowej. Odwiedziny rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godzinie 15.30 , w soboty i niedziele o 14.30. Jeżeli w terminie przez nas zaproponowanym nie mogli Państwo przyjąć kolędy proszę o kontakt. Dodatkowe terminy kolęd dla Lubiszewa,  Szpęgawy, Stanisławia i Rukosina - 23 stycznia, dla Rokitek i Śliwin - 25 stycznia. 
 6. Z racji kolęd Msze św. w tym tygodniu będą od poniedziałku do piątku o 8.00, w środę o 8.00 z nowenną, 
 7. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
W tym tygodniu patronują nam:
 • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.