III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019 r.

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty. 
 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. 
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godzinie 17.45, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 W sobotę nabożeństwo ku czci  Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.30 połączone z różańcem św. 
 4. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.
 5. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę od godz. 10.00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
 6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.  
 7. Dzieci I komunijne zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9.00. W trakcie Mszy św. poświęcenie świec.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Pielgrzym
 9. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do waszych domów na  spotkanie z Wami w czasie wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Dziękujemy za obecność. Dziękuję wszystkim którzy spieszyli się z pracy, szkoły,  by zdążyć na kolędowe spotkanie. Dziękuję nowym parafianom, których drzwi by otwarte. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunki, którymi zostaliśmy podjęci. Dziękujemy osobom, które pomagały man dojechać do bardziej oddalonych część parafii. Odwiedziliśmy w tym roku około 1200 rodzin, czyli około 100 więcej niż ubiegłym roku. Dziękujemy za ofiary złożone w trakcie kolęd na kwiaty w kościele oraz na rzecz parafii. Ofiary te zostają przeznaczona na rozpoczynający się w tym roku remont dachu naszego kościoła. 
 10. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do waszych domów na  spotkanie z Wami w czasie wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Dziękujemy za obecność. Dziękuję wszystkim którzy spieszyli się z pracy, szkoły,  by zdążyć na kolędowe spotkanie. Dziękuję nowym parafianom, których drzwi by otwarte. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunki, którymi zostaliśmy podjęci. Dziękujemy osobom, które pomagały man dojechać do bardziej oddalonych część parafii. Odwiedziliśmy w tym roku około 1200 rodzin, czyli około 100 więcej niż ubiegłym roku. Dziękujemy za ofiary złożone w trakcie kolęd na kwiaty w kościele oraz na rzecz parafii. Ofiary te zostają przeznaczona na rozpoczynający się w tym roku remont dachu naszego kościoła.
 11. Spotkanie dla kandytatów do bierzmowania ( II rok przygotowań) w niedzielę 3 lutego o godzinie 12.00.
W tym tygodniu patronują nam: 
 • ï28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • ï31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
 • ï2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.