II Niedziela Wielkiego Postu – 17. 03 . 2019 r.

 1. Kandydaci do bierzmowania (klas VIII i III gimnazjum) mają spotkania w każdy czwartek do końca marca o godzinie 18.00 w KCE w Rokitkach. Spotkanie liturgiczne w kościele w sobotę 23 marca po Mszy św. o godzinie 18.00,  Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodzin i światków bierzmowania i w sobotę 30 marca o godzinie 16.30. Młodzież ma również zaplanowane indywidualne spotkania z plebanii lub w KCE w Rokitkach. Spotkanie dla rodziców i świadków bierzmowania w sobotę 30 marca o godzinie 16.00.  Spotkania indywidualne w czwartek 21 marca zostają przesunięte na czwartek 28 u marca - przepraszam za utrudnienia. 
 2. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. 
 3. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. 
 4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać.
 5. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
 6. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00.
 7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 23 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Piotr Lipkowski - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego oraz przewodnik Pieszej Pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę.
 8. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Odpust w parafii św. Józefa w Tczewie
 9. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Andrzeja Szwemińskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.