III Niedziela Wielkiego Postu 24. 03. 2019

 
 1. Kandydaci do bierzmowania (klas VIII i III gimnazjum) mają spotkanie w czwartek godzinie 18.00 w KCE w Rokitkach. Spotkanie liturgiczne w kościele w sobotę 23 marca po Mszy św. o godzinie 18.00, Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodzin i świadków bierzmowania w sobotę 30 marca o godzinie 16.30. Młodzież ma również zaplanowane indywidualne spotkania z plebanii lub w KCE w Rokitkach. Młodzież zapraszam na czuwanie modlitewne - adorację krzyża we wtorek na godzinę 18.45 do kościoła parafialnego. Spotkanie dla rodziców i świadków bierzmowania w sobotę 30 marca o godzinie 16.00.  Sakramentu bierzmowania Udzieli ks. Bp. Ryszard Kasyna we wtorek          2 kwietnia o godzinie 17.00.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. 
 2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne połączone będą z Mszami świętymi od niedzieli do środy włącznie. We wtorek o godzinie 18.45  nabożeństwo Adoracji Krzyża połączone ze śpiewem kanonów z Taize. Nauki wygłosi dla nas ks. Piotr Lipkowski.
 3. Spowiedź rekolekcyjna będzie sprawowana od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św.
 4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 17.45.
 6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. 
 7. Już po raz trzeci ruszają zapisy Drogi Krzyżowe Z parafii Matki Kościoła w Tczewie do Lubiszewa. Droga  rozpocznie się 12 kwietnia, w piątek po Mszy św. o godz.18.30 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie. Zapisy rozpoczynamy w dniu 1 marca i po raz pierwszy oprócz zapisów w Biurze parafialnym będzie możliwość zapisów on-line. Nowością w tym roku jest również możliwość uczestniczenia na rowerze. Chętnych rowerzystów zapraszamy do zapisywania się. Tak jak poprzednio opłata w wysokości 5 zł służy na pokrycie kosztów organizacyjnych. Link do zapisów on-line
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. 
 9. W ubiegłym tygodnia na pomoc misjonarzom Ad Gentes zebraliśmy 1204 złote. Bóg zapłać.
 10. Wczoraj w finałach diecezjalnych w piłkę nożna halową nasi ministranci zajęli III miejsce. Serdecznie im gratulujemy. 
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 9-19 lipca.
 12. W niedzielę Palmową 14 kwietnia organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Kościerzynie. Zapisy u Pani Danuty Jagielskiej i w biurze parafialnym.