IV Niedziela Wielkiego Postu – 31. 03 . 2019 r.

 1. W najbliższy wtorek o godzinie 17.00 ks. bp. Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Prośmy Ducha Świętego, aby udzielił potrzebnych łask naszej młodzieży.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. 
 2. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 17.45.
 3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. 
 4. Już po raz trzeci ruszają zapisy Drogi Krzyżowe Z parafii Matki Kościoła w Tczewie do Lubiszewa. Droga  rozpocznie się 12 kwietnia, w piątek po Mszy św. o godz.18.30 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie. Zapisy trwają  i po raz pierwszy oprócz zapisów w Biurze parafialnym jest możliwość zapisów on-line. Nowością w tym roku jest również możliwość uczestniczenia na rowerze. Chętnych rowerzystów zapraszamy do zapisywania się. Tak jak poprzednio opłata w wysokości 5 zł służy na pokrycie kosztów organizacyjnych. Link do zapisów on-line
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. 
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 9-19 lipca.
 7. W niedzielę Palmową 14 kwietnia organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży do Kościerzyny. Potrzebujemy również pomocy rodziców w opiece nad młodzieżą. Jeżeli  są chętni do pomocy - prosimy o kontakt. Zapisy u Pani Danuty Jagielskiej i w biurze parafialnym.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa w intencji powołań od godziny 17.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz.8.30 odmawiając wspólnie różaniec. Spowiedź święta w piątek w godz. 16.30.
 9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godziny 10.00.
 10. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 11. W związku przypadającą 29 maja 2019 -  25 rocznicą moich święceń kapłańskich zapraszam wszyskich parafian do wspólnego świętowania z tej okazji. 25 maja (sobota) o godzinie 16.00 odprawię dziękczynna Mszę świętą. Po Mszy św. – na Placu Jana Pawła II – odbędzie się festyn parafialny połączony z Maryjnym Spotkaniem Młodych i koncertem ewangelizacyjnym zespołu Siewcy Lednicy. Do udziału w uroczystości zapraszamy wszystkich, a szczególnie parafian.
 12. Wójt Gminy Tczew zaprasza na spotkanie w związku ze zmianami systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i obowiązkiem pobrania i wypełnienia deklaracji o wysokości opłat za odpady komunalne. W Śliwinach 1 kwietnia od 14.00 do 18.00 w świetlicy, w  Lubiszewie i Stanisławiu - 5 kwietnia w świetlicy w Lubiszewie w godzinach od 14.00 do 19.00
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Teresę Kamińską oraz Ryszarda Śledź. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.  Wieczny odpoczynek…