Niedziela Zmartwychwstania 21. 04. 2019

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Błogosławionych świąt!
  2. Dziękuję parafianom za wszelką życzliwość i pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Triduum Paschalnego. Za kwiaty i ofiary złożone na dekorację kościoła w trakcie świąt. Różom Różańcowym i poszczególnym sołectwom. Dziękuję za czas modlitewnego czuwania przy Ołtarzu „ciemnicy” oraz przy Grobie Pańskim, za przygotowane wspólnych modlitw. dziękuję służbie liturgicznej: ministrantom, grupie liturgicznej, szafarzom, pani organistce, osobom sprzątającym i przygotowującym wystrój kościoła za wkład pracy. szczególnie Pani Teresie. Dziękuję Państwu Bubka wraz z pracownikami za wykonanie nowego otoczenia figury Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa. Dziękuję wszystkim za troskę o otoczenie kościoła. 
  3. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o 9.30 i 12.00 oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego. 
  4. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.
  5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy przed Mszą Świętą.
  6. Ofiary zbierane w trakcie nabożeństw wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali stanowiły jałmużnę wielkopostną i zostały przekazane ks. diakonowi Janowi, który głosił kazania pasyjne, na pomoc kościołowi ukraińskiemu. Przekazano 1700 zł. 
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 9-19 lipca.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jana Szczepankowskiego z Rokitek.  Wieczny odpoczynek…