III Niedziela Wielkanocna 5. 05. 2019

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. 
 2. Przez cały Tydzień Biblijny, który dzisiaj rozpoczynamy  starajmy się pochylić nad fragmentami Pisma świętego i starajmy się przeczytać chociaż jeden rozdział Dziejów Apostolskich lub innej dowolnie wybranej księgi Biblii. 
 3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
 4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
 5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo w środy nabożeństwo majowe w łączności z nowenną o godzinie 17.30. Zachęcamy do odmawiania litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  
 6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 7. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 39 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 2 czerwca 2019. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę 1 czerwca. Rodziców zachęcamy do wspólnego uczestnictwa z dziećmi w Mszach św. niedzielnych o godzinie 12.00. 
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Radę parafialną oraz osoby pragnące włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego 25 maja zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00 na plebanii w Lubiszewie. 
 10. Są Jeszcze wolnie miejsca na wyjazd do Medjugorie. zainteresowanych proszę o kontakt. Informacje są na stronie internetowej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
 • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”
Pielgrzymka do Medjugorie z pobytem na Bałkanach  DZIEŃ 1  Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Węgier o godz. 2:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.  DZIEŃ 2  Przejazd do Budapesztu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.  DZIEŃ 3  Przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po sanktuarium.  DZIEŃ 4  Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. DZIEŃ 5  Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac. DZIEŃ 6  Przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  DZIEŃ 7  Przejazd do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do hotelu w okolicy Parku Narodowego Krka.  DZIEŃ 8  Przejazd do Parku Narodowego Krka słynącego imponującymi wodospadami i kaskadami powstałymi w wapiennych osadach. Następnie przejazd do Zadaru, Przejazd w okolice  Jezior Plitwickich.  DZIEŃ 9  Przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.  DZIEŃ 10  Przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto w tym katedra św. Stefana, plac św. Marka. Następnie przejazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na w okolice Brna.  DZIEŃ 11  Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.  Termin: 9-19.07.2019 Cena: 2 650 zł Stali Klienci: 2 520 zł 
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR; Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. CENA NIE OBEJMUJE: Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro; Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (79,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (198,75 zł).