V Niedziela Wielkanocna 19. 05.2019 r.

  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 
  2. Mieszkańcy Śliwin zapraszają na nabożeństwa majowe. Będą  się one odbywać się w piątki o godz. 18. 30 wymiennie przy figurze Chrystusa i kapliczce Matko Boskiej. W piątek 17 maja nabożeństwo odbędzie się przy figurze Chrystusa
  3. Zapraszamy na Festyn charytatywny, Który odbędzie się w Szpęgawie. W trakcie festynu odbędzie się zbiórka pieniężna dla Mikołaja Misiewicza na sprzęt rehabilitacyjny. Początek o godz. 15.00 w Świetlicy wiejskiej.  Serdecznie zapraszamy
  4. Z racji przypadającej 29 maja 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. proboszcza, zapraszamy już dzisiaj do katedry w Pelplinie na Mszę św o godzinie 11.00, którą księża Jubilaci odprawią wspólnie z ks. Biskupem diecezjalnym.  Natomiast w sobotę 25 maja o godzinie 16.00 ks. proboszcz odprawi Mszę św. z racji zbliżającej się 25 rocznicy święceń kapłańskich, po Mszy św. zaprasza wszystkich parafian i nie tylko na koncert zespołu „Siewcy Lednicy” oraz poczęstunek na placu Jana Pawła II. 
  5. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem po Mszy św. Wyjątkowo w środy nabożeństwo Majowe jest w łączności z nowenną przed Mszą św. o godzinie 17.30.
  6. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się sobotę 25 maja o godzinie 11.00 w katedrze w Pelplinie. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.
  7. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe. 
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
  9. Wszystkich zapisanych i zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany zapraszam na spotkanie w najbliższy wtorek - 21 maja na godzinę 19.00 do kościoła w Lubiszewie. 
  10. Boże Ciało przypada w tym roku 20 czerwca. Trasa procesji jak w poprzednim roku. Proszę o przygotowanie ołtarzy poszczególne sołectwa. Ołtarz główny tradycyjnie przygotowują sołectwa Lubiszewo i Stanisławie. Msza św. na placu rozpocznie się o godzinie 10.00.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.