VI Niedziela Wielkanocna 26. 05. 2019

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. 
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00. Różaniec o godzinie 8.30 
 6. Chorych będziemy odwiedzać w sobotę 8 czerwca 
 7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godzinie 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i  dzień I komunii św. W związku z tym zmieniony zostaje porządek Mszy św. 7.30, 9.00 oraz o 10.00 i 12.00 Msze św. z uroczystością Komunii św. 
 9. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.
 10. Mieszkańcy Śliwin zapraszają na nabożeństwa majowe. Będą  się one odbywać się w piątki o godz. 18. 30 wymiennie przy figurze Chrystusa i kapliczce Matko Boskiej. W piątek 31 maja nabożeństwo odbędzie się przy kapliczce Matki Boskie
 11. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszam na spotkanie w piątek 31 maja po Mszy św. Wieczornej do kościoła w Lubiszewie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 13. Boże Ciało przypada w tym roku 20 czerwca. Trasa procesji jak w poprzednim roku. Proszę o przygotowanie ołtarzy poszczególne sołectwa. Ołtarz główny tradycyjnie przygotowują sołectwa Lubiszewo i Stanisławie. Msza św. na placu rozpocznie się o godzinie 10.00.
 14.   wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie. Zainteresowanych proszę o kontakt.
 15. Dziękuję bardzo wszystkim za wspólne spotkanie wczoraj przy stole eucharystycznym za wspólne dziękczynienie za 25 lat mojej posługi kapłańskiej. Dziękuję ministrantom, grupie liturgicznej, dziękuję za dekorację kościoła i oprawę muzyczną. Dziękuję za złożone życzenia dzieciom, radzie parafialnej, sołectwom kołu gospodyń i kółkom rolniczym i samorządowcom oraz wszystkim którzy składali życzenia. Szczególne dziękuję za przygotowanie spotkania na placu wszystkim zaangażowanym w organizację, przygotowanie i posprzątanie placu, za ciasta. Dziękuję Gminie Tczew oraz Miastu Tczew za pomoc w organizacji koncertu. Wszystkim za wszystko dziękuję. 
 16. W środę 29 maja o godzinie 11.00 wspólnie z ks. bp. Ryszardem Kasyną oraz kapłanami z mojego rocznika święceń będziemy Panu Bogu dziękować za dar kapłaństwa. Zapraszam  parafian do wspólnego dziękczynienia w  Katedrze pelplińskiej.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Marek Krupiński. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
   • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
   • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
   • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.