Niedziela Trójcy Świętej 16. 06. 2019

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny. Suma odpustowa o godzinie 12.00.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 na placu św. Jana Pawła II, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Działkową, Sportową, Sambora i zakończymy procesję w kościele. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy sołectwa z naszej parafii. 
  3. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej - około godziny 18.30. 
  4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
  7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godzinie 8.00. 
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież z grupy liturgicznej będzie zbierała ofiary na wspólny wyjazd wakacyjny w Bieszczady. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • ï17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • ï21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.