XII Niedziela zwykła 23. 06. 2019 r.

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
 2. Dziękujemy serdecznie poszczególnym sołectwom za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, za pięknie udekorowane domy na trasie procesji. Dzieciom i ich rodzicom za sypanie kwiatów, Pocztom sztandarowym i osobom niosącym feretrony, służbie liturgicznej, szafarzom, pani organistce oraz Pani Annie Bubka z współpracownikami za pielęgnację placu maryjnego. dziękuję obsłudze technicznej. Wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. 
 3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.  
 4. W czwartek po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święte tego dnia o godz. 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. 
 6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. 
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Sołtys Szpęgawy wraz z Radą Sołecką zaprasza dzisiaj na 15.00 na coroczny Festyn Rodzinny. Atrakcje dla dzieci i dorosłych - dmuchańce, rajd rowerowy, gry i zabawy oraz poczęstunek.
 10. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni
 11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • ï24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela, 
 • ï29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.