XXIV Niedziela zwykła 15. 09. 2019

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. 
 2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. 
 3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
 4. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia. 
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.45.
 6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. We wtorek 17 września, w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Rokitkach odbędzie się Marsz Pamięci o Ofiarach  Hitleryzmu i Stalinizmu. Marsz rozpocznie się o 10.15 przy kominie ZEC-u. Centralne uroczystości natomiast o godzinie 10.30 przy Pomniku ofiar hitleryzmu i stalinizmu w Rokitkach. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • ï16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • ï18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • ï20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
 • ï21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.