XXVIII Niedziela zwykła 13. 10. 2019

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji. 
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, szczególnie na wspólnym różańcu.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30., w sobotę o 8.30, a w niedzielę o 11.45. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. 
 4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
 6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Pielgrzym.
 7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Wrocławia, Lubiąża i Trzebnicy. w dniach 15-17 listopada. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z z klas VII 18 października, na godzinę 16.30 do plebanii. 
 10. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pokrycie kosztów wykonania nowego otoczenia kapliczki Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa. Zebraliśmy 1270 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • ï15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • ï16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • ï17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • ï18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.