,

XXXII Niedziela zwykła 10. 11. 2019

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. 
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rokitkach.
 3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30. 
 4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. 
 5. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów. 
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jadwigę Guzinską z Rukosina.  Wieczny odpoczynek…
 7. Zapraszam na przygotowania do koncertu kolęd. Najbliższe spotkanie w piątek o godzinie 18.30 na plebanii.
 8. Kandydaci do bierzmowania: spotkanie klasy VII w piątek 15 listopada o 16.30 w plebanii.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek  na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 10. W tym tygodniu rozpoczął się remont naszego kościoła. Jak wcześniej informowałem 60% środków na remont pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pozostała kwota jest wkładem po stronie parafii. Prace remontowe obecnego etapu wynoszą około 3 milionów złotych. Udało nam się pozyskać 25000 zł z Urzędu Gminy Tczew, około 7 tysięcy przekazali ofiarodawcy indywidualni, zebraliśmy około 5000 dotychczas na kolektach. Darowizny na remont można przekazywać indywidualnie wrzucając koperty na tacę z adnotacją na „remont kościoła” osobiście u księży oraz bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest podany na stronie internetowej, umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • ï11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • ï12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • ï13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.