III Niedziela Adwentu -15 grudnia 2019 r.

 1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 2. Spowiedzi słuchamy przed każdą Mszą św,. Spowiedź dekanalna w naszej parafii będzie w poniedziałek 23 grudnia od godziny 16.30 do 18.00.
 3. W ubiegłym tygodniu dla potrzebujących zebraliśmy 2404 zł. Dziękuję
 4. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. 
 6. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 7. W środę zapraszam na Różaniec i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Eucharystię o godz. 17.30. 
 8. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Opłatek można otrzymać w zakrystii. 
 9. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą. 
 10. Spotkanie Róż Różańcowych w środę 18 grudnia po wieczornej Mszy św. około godziny 18.30
 11. Prac remontowe dachu przebiegają dobrze. Dotychczas zdjęto pokrycie dachu, wyremontowano konstrukcje dachu nad prezbiterium, układana folia paroizolacyjne, przybijane łaty. Niebawem rozpocznie się układanie dachówki. W ostatni piątek komisja konserwatorska dokonała odbioru wykonanych prac.  Serdecznie dziękuję za składane ofiary na remont dachu.