I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie żale.
 3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484).
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
 6. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16.30, również od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie. W sobotę  o godzinie 8.30 różaniec
 7. Chorych będziemy odwiedzać z w piątek - mieszkających w Lubiszewie, Rukosinie i Stanisławiu od godziny 9.00, a w sobotę  mieszkających w Szpęgawie, Rokitkach i Śliwinach od 10.00
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Medjugorie w dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2020 r. Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy
 9. Najbliższe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII odbędzie się w niedzielę 8 marca o godzinie 11.30 (przed Mszą św.). Zapraszam również rodziców.
 10. Sołtysi Lubiszewa i Stanisławia zapraszają  wraz z Radami Soleckimi zapraszają w sobotę 7 marca na wspólne obchody z okazji Dnia Kobiet na godz 17 do Świetlicy Wiejskie
 11. Sołtys Szpęgawy wraz z Rada Solecka zaprasza w  niedziele 8 marca na Koncert z okazji Dnia Kobiet na godz 16 do Świetlicy Wiejskiej j