Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020

  1. 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. 
  2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. 
  4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
  5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  6. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17.30  gromadzimy się na Różańcu, Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Majowe w tym dniu w łączności z nowenną
  7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę przed Mszą św., w sobotę w łączności z Mszą św. o godzinie 9.00.
  8. Od 17 maja w naszym kościele może być obecnych jednocześnie na liturgii 39 osób. Proszę o zachowanie dyscypliny związanej z liczbą obecnych na liturgii i zasłonięciu ust i nosa maseczką. Zachęcam również do uczestnictwa w Mszach św. w dni powszednie - w te dni zawsze są wolne miejsca. 
  9. Spowiedzi św. słuchamy przed każdą Mszą św. Kapłan oczekuje w zakrystii. Prosimy o podejście do zakrystii.
  10. 10.Zapraszamy na transmisje z naszej parafii za pośrednictwem youtube (kanał parafia Lubiszewo) w środę o 17.30 różanie, nowenna i Msza św. oraz w niedzielę o 9.30.
W tym tygodniu patronujĄ nam: 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty. 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.