Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020

 1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
 2. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.
 4. W środę zapraszam na Różaniec, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 17.30. Transmisja na youtube. 
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań kapłańskich z racji pierwszego czwartku
 6. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej w Lubiszewie, Rukosinie i Stanisławiu od godz. 9.00. W sobotę natomiast od godziny 10.00 będziemy odwiedzać chorych mieszkańców Szpęgawy, Rokitek i Śliwin.
 7. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. 
 8. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.30. Następnie Msza św.
 9. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 10. 10.W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy - dzień naszego odpustu parafialnego
 11. 11.Z dniem 6 czerwca 2020 r. Biskup Diecezjalny odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje natomiast dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczkami.
 12. 12.Odwołujemy transmisję Mszy św. o godzinie 9.30.
 13. 13.Informacje dotyczące obchodów Bożego Ciała podamy po 3 czerwca. 
W tym tygodniu patronują nam:
 1. 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 2. 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.