Niedziela Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020

  1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.
  2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.  Dzisiaj także dzień Odpustu w parafialnego. Dziękuję za przygotowanie dekoracji kościoła oraz ofiary złożone na ten cel. Dziękuję Panu Grzegorzowi Sustowskiemu za stałą troskę o otoczenie kościoła, za wykoszenie trawy na działce parafialnej i za wywóz odpadów w trakcie remontu kościoła.
  3. W środę podczas różańca i nowenny o godz. 17.30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych. 
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. W tym roku obchody Uroczystości będą miały inny charakter ze względu na stan epidemiczny. Biskup Ryszard Kasyna podał następujące wskazania: W czasie liturgii, w tym podczas organizacji procesji eucharystycznych, należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego. Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła lub – w razie niemożliwości - wewnątrz świątyni. W kościołach parafialnych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz.15.00 należy wystawić Najświętszy Sakrament do adoracji, która powinna zakończyć się o 18.00. W czasie adoracji Chrystusa Eucharystycznego będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.  W naszej parafii Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 12.00. Adoracja rozpocznie się koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i potrwa do 18.00.
  5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.
  6. 19 czerwca o godzinie 16. 00 ks. bp. Arkadiusz udzieli młodzieży z klas VIII i starszej z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Jest to kolejny termin, ponieważ poprzedni został przesunięty z powodu pandemii. Osoby obawiające się o swoje zdrowie, mogą przystąpić do sakramentu w przyszłym roku z kolejnym rocznikiem. Zainteresowana młodzież zapraszam na spotkanie w piątek 12 czerwca na Mszę św. o godzinie 18.00 - po Mszy spotkanie organizacyjne. 
  7. Ministrantów, Grupę Liturgiczną oraz wszystkich pragnących włączyć się przeprowadzenie procesji w Uroczystość Bożego Ciała zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. Procesje są po każdej Mszy świętej jak już wiemy, więc potrzebujemy do godnego odbycia procesji po każdej Mszy św. kilu osób - do krzyża, akolitek, baldachimu i innych posług w trakcie procesji. Zapraszamy byłych ministrantów oraz każdą osobę która chciałaby posłużyć pomocą.