XXIII Niedziela zwykła 6 września 2020

  1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odchodzimy odpust. O godzinie 12.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny. Przygotowywaliśmy się duchowo do tego wydarzenia pod przewodnictwem Ojców Karmelitów. Jeszcze raz pragnę podziękować Ojcom Krzysztofowi i Jarosławowi za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie Misji Parafialnych. Wzorem misyjnego tygodnia zapraszam do odmawiania wspólnie różańca w dni powszednia o 17.30, a w niedzielę o godzinie 9.00. Proszę o pomoc w tym zakresie Róże Różańcowe.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. 
  3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.30.
  4. W przyszłym tygodniu będą jeszcze przyjęcia do I Komunii św. Proszę parafian o takie zaplanowanie niedzieli 13 września, aby o godzinie 12.00 były miejsca dla gości dzieci I komunijnych. Można przyjść na godzinę 7.30, 9.30 lub w sobotę na godzinę 18.00
  5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza kandydatów, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 585361664) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. 
  6. Dziękuję Parafianom za udział w Misjach parafialnych, za życzliwość okazaną Ojcom Karmelitom, za ofiary złożone na rzecz dzieł prowadzonych przez Karmelitów, za pomoc w przygotowaniu odpustu, za uporządkowanie placu Maryjnego i wystrój kościoła i ołtarza na odpust parafialny. Za dary na stół plebanijny. 
  7. Pamiętajmy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią . Przypominam o konieczności zasłaniania ust i nosa w kościele.