XXIII Niedziela zwykła – 6 września 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”.
 3. 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. 
 4. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 17.30. 
 5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 6. W trakcie Misji Parafialnych codziennie odmawialiśmy wspólnie różaniec o godzinie 17.30. Jako wspólnota parafialna chcielibyśmy kontynuować ten zwyczaj. Zapraszam do wspólnej modlitwy, Róże Różańcowe i wszystkich parafian. Niech to będzie nasza wspólna modlitwa w intencji parafii, naszych osobistych intencjach. Wypraszajmy poprzez Maryję potrzebne łaski
 7. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl”. 
 8. Dziękuję służbie liturgicznej, szafarzom, pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony, Sołectwom za przygotowanie chlebów na procesję z darami dożynkowymi, sołectwu Szpęgawa za wieniec dożynkowy, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i placu Jana Pawła na odpust oraz za sprawne uporządkowanie placu po sumie odpustowej. dziękuję za ofiary złożone na kwiaty przez mieszkańców Rukosina i osoby indywidualne. 
 9. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.  Po Mszy świętej zbiórka ofiar na Ziemię Świętą. 
 10. 10.Sołtys Stanisławia zaprasza na spotkanie sołectwa w piątek 18 września na godzinę 19.00. 
 11. 11.Pamiętajmy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią. Przypominam o konieczności zasłaniania ust i nosa w kościele.