XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
  2. W środę o godz. 17.30 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W naszym kościele przez cały listopad poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 8.30, w niedzielę o 9.00 podczas modlitwy różańcowej polecamy nasze sprawy osobiste i kościoła powszechnego
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  5. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 15 m2) Informujemy, że w naszym kościele jednocześnie  może przebywać 26 osób.Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. W związku z tym zachęcamy wiernych do uczestniczenie w Mszach św. w dni powszednie, jeżeli ze względu na ograniczenia nie będzie miejsca w kościele w niedzielę.  Zazwyczaj w tych dniach w kościele są wolne miejsca.
  6. Msza św. transmitowana z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 9.30. 
  7. W ostatnim czasie zmarli z naszej parafii: Wanda Kiemczyńska, Stanisław Kaczmarzyk, Maria Kot, Barbara Janocha, Adam Musiejko, Jan Kukuła. Pogrzeb Marii Kot i Barbary Janocha z DPS we w wtorek o godzinie 9.00, a Jana Kukuły  środę o 12.30. Ze względu na obostrzenia sanitarne w kościele może przebywać tylko najbliższa rodzina. 
W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.